Online chat na web – srovnání poskytovatelů

CS - widget min onlinePoskytovatelů online chat aplikací – tedy “chatovacího okénka” je na trhu hned několik a vybrat to správné řešení pro svůj web nebo e-shop nemusí být vždy docela snadné. Připravili jsme proto přehled významných poskytovatelů a shrnuli základní vlastnosti jejich řešení.

Při analýze jsme se zaměřili na klíčové funkce – hodnotili jsme ty, které jsou pro rozvoj online komunikace na vašem webu nebo e-shopu nejdůležitější. Do našeho srovnání jsme zahrnuli nejrozšířenější profesionální poskytovatele: Lime Talk, Zopim, Olark a Live Chat. V následujícím přehledu jsou řazeni podle měsíční ceny za operátora.

Lime Talk Zopim Olark Live Chat
Nejnižší cena placené verze za měsíc  84 Kč  269 Kč  360 Kč  384 Kč
Počet souběžných konverzací  neomezeně  neomezeně  max 10  neomezeně
Historie konverzací  tick_green-20  tick_green-20  tick_green-20  jen 60 dní
Vlastní texty chatu  tick_green-20  tick_green-20  tick_green-20  tick_red-20
Plně nastavitelné barvy chatu  tick_green-20  tick_red-20  tick_green-20  tick_green-20
Možnost skrýt logo poskytovatele*  tick_green-20  tick_red-20  tick_red-20  tick_red-20
Předpřipravené odpovědi  tick_green-20  tick_green-20  tick_green-20  tick_green-20
Automatické zprávy  tick_green-20  max 2  tick_green-20  max 1
Odeslání konverzace na e-mail  tick_green-20  tick_green-20  tick_green-20  tick_green-20
Komunikace přes mobil  tick_green-20  tick_green-20  tick_green-20  pouze přes
speciální  aplikaci
Statistiky  tick_green-20  tick_red-20  tick_green-20  tick_red-20
API  tick_green-20  tick_red-20  tick_green-20  tick_green-20
Česká podpora  tick_green-20  tick_red-20  tick_red-20  tick_red-20
Odkaz na web  www.limetalk.com  www.zopim.com  www.olark.com  livechatinc.com

Ceny jsou uvedeny bez DPH, při roční platbě.
Pro přepočet byl použit kurz 1 USD = 24 Kč.
* příplatková služba

Hodnocení jednotlivých poskytovatelů

Lime Talk

Lime Talk obstál ve srovnání poskytovatelů online chatů vůbec nejlépe, a navíc za přijatelnou cenu. Uživatelské rozhraní je přehledné a přímočaré. Je možné přizpůsobit texty, barvy, neomezuje množství konverzací a její historii uchovává bez omezení. Poskytuje užitečné statistiky a pokud budete mít chuť, můžete si nastavit i automatické oslovování návštěvníků nebo jiné vychytané funkce. Určitě lze doporučit.

Zopim

Zopim nabízí také poměrně širokou škálu funkcí za přijatelnou cenu. Nevýhodou je, že nelze nastavit barvu chatovacího okénka, takže na webu nemusí vypadat úplně nejlépe (tedy pokud váš web není shodou náhod v odstínech oranžové). Po registraci se dostanete do rozhraní pro operátora, kde může být trochu komplikované se orientovat. Pokud ale umíte anglicky a  na podobné aplikace jste zvyklí, Zopim může být přijatelnou alternativou.

Olark

Olark nabízí profesionální řešení, ale také si za to nechá zaplatit. Nevýhodou je chybějící česká podpora, pokud se při instalaci nebo kdykoliv později objeví nějaký problém. Překvapující je také limit na 10 souběžných konverzací, ale to by v praxi nemělo menšímu webu vadit. Z funkčního hlediska lze doporučit, ovšem chybějící česká lokalizace může být nevýhodou a také je třikrát dražší než český Lime Talk.

Live Chat

Poslední alternativou je Live Chat. Oproti Olarku je o něco málo dražší a nenabízí za to mnoho navíc. Nešikovné je, že historii konverzací uchovává jen po dobu dvou měsíců, takže pokud se na váš web nějaký zákazník vrátí později, již nedohledáte, o čem jste se spolu komunikovali. Chybí sekce statistik, která jinak poskytuje šikovný přehled nejen o návštěvnosti vašeho webu, ale také o tom jak dobře jste k zastižení online. V našem hodnocení proto příliš dobře neobstál.

Závěrečné zhodnocení

Ze srovnávaných možností vychází jednoznačně nejlépe český Lime Talk, který nabízí velmi příjemné uživatelské prostředí a navíc za dobrou cenu. Najdete v něm přehledně uspořádané ty funkce, které jsou pro rozvoj vašeho podnikání třeba. Instalace byla bezproblémová a navíc má v případě jakýchkoliv nesnází českou uživatelskou podporu. Vítězem je tedy www.limetalk.com.