Lime Talk – recenze

K čemu slouží online chat?

Internet je dnes přesycen širokou nabídkou e-shopů a zákazník tím má většinou na výběr řadu možností, kde zamýšlený produkt pořídit. Finální rozhodnutí o koupi tak mohou ovlivnit zdánlivé maličkosti – např. rychlá odpověď na otázku kolik stojí poštovné do zahraničí, zda má kupovaná nemovitost samostatnou ložnici pro tchýni, atd. Proto je snadná a rychle dostupná komunikace s obchodem pro prodej klíčová.

Pokud je web vybaven online chatem, návštěvník vždy vidí, zda je na druhé straně někdo online a zda tak může čekat okamžitou odpověď na své dotazy. Nemusí pak hledat kontakt na webu, otevírat svojí emailovou schránku a navíc čekat hodiny na odpověď.

Co to je Lime Talk?

Lime Talk

Lime Talk je jeden z významných představitelů online chatů pro weby: služby, která umožňuje online komunikaci mezi majitelem a návštěvníkem webu. Lime Talk lze nainstalovat na jakýkoliv web.

Umožňuje nejen návštěvníkovi oslovit majitele webu, ale i naopak – samotnému majiteli webu umožňuje oslovovat své návštěvníky. Majitel webu totiž může aktivně oslovit kohokoliv, kdo si jeho web právě prohlíží. U každého návštěvníka navíc vidí, jakou stránku si právě prohlíží, a tak dostává skvělý marketingový nástroj, který může mnohonásobně zvýšit úspěšnost webu.

Jak si pořídit Lime Talk?

Vyzkoušeli jsme si, že instalace je opravdu jednoduchá. Pro umístění Lime Talk na web není třeba nic stahovat ani složitě instalovat. Stačí se zaregistrovat na www.limetalk.com a krátký HTML kód, který Lime Talk vygeneruje, vložit na patřičné místo ve zdrojovém kódu. Tím je chat ihned k dispozici.

Jak probíhá komunikace?

Na jedné straně je majitel webu, který je přihlášen do svého uživatelského rozhraní na www.limetalk.com – tzv. “klientské zóny”. Na druhé straně je samozřejmě návštěvník. Ten vidí v dolním rohu prohlížené stránky chatovací okénko – tzv. “widget”.

CS - widget maxvisitor - cs

Zahájení komunikace je pro obě strany velmi jednoduché. Pokud je operátor online, návštěvník zahajuje konverzaci jedním kliknutím. Pokud je operátor offline, návštěvník může zanechat zprávu spolu s e-mailem – tak, aby mu mohl operátor odpovědět, jakmile bude opět online. Z pohledu operátora je to stejně tak jednoduché. Po přihlášení do “klientské zóny” – tedy do rozhraní pro operátora – se zobrazí přehled všech online návštěvníků. Operátor může kteréhokoliv vybrat a jedním kliknutím jej oslovit.

Uživatelské rozhraní pro majitele webu

Uživatelské rozhraní pro operátory v Lime Talk nazývají “klientská zóna”. Rozhraní je opravdu příjemné a jednoduché.

limetalk-client-zone-cs

K dispozici je online přehled všech návštěvníků webu, zároveň také přehled přihlášených kolegů – operátorů. U každého návštěvníka je přitom vidět několik zajímavých detailů: odkud na naše stránky přišel, stránka, kterou si právě prohlíží, kolik času na ní strávil, země a město, kde se právě nachází, apod.

V klientské zóně je také přehled nepřečtených zpráv, historie konverzací, statistika používání chatu a spousta chytrých nastavení. Mezi nimi lze zmínit předpřipravené odpovědi, status “právě píše…”, hlídání neaktivity operátora (pokud operátor nestihne zareagovat za určitý předem nastavený čas, Lime Talk návštěvníkovi automaticky pošle zprávu a požádá ho o zanechání emailu, aby se mu mohl operátor později ozvat) či automaticky odesílané zprávy (stačí nastavit v jakých situacích má Lime Talk návštěvníka kontaktovat, aby se o aktivní oslovování staral Lime Talk sám).

Lime Talk je plně přizpůsobitelný: je možné upravit veškeré texty a zároveň nastavit barvu chatovacího okénka tak, aby se hodilo do designu webové stránky. Také lze chat skrýt, pokud není nikdo z operátorů online, nastavovat zvuková i emailová upozornění, atd.

Lime Talk poskytuje i týmovou podporu – komunikaci s návštěvníkem může sdílet více operátorů najednou.

Cena Lime Talk

Cena Lime Talk je velice příjemná: ve srovnání s konkurencí je Lime Talk jeden z nejlevnějších. Platí se pouze za skutečně používané operátory, nabízí zajímavé množstevní slevy a navíc patnáctidenní zkušební (ale plnohodnotnou) verzi zdarma. Výhodou je také to, že už při nejlevnější variantě jsou uživateli k dispozici všechny funkce.

Shrnutí

Lime Talk je novinkou na trhu, která se však mezi ostřílenou konkurencí neztratí. Mezi její hlavní přednosti patří nízká cena a velmi příjemné uživatelské prostředí. Software funguje v angličtině i v češtině, ovládání je jednoduché, ovšem nikoliv na úkor kvality nebo vybavenosti produktu. Lime Talk ideálním řešením pro internetové obchody, které chtějí jednoduše a bez velké námahy zvýšit konverzi svého webu.